Autopārvadātāji atliek protesta akcijas norisi

kalendārs

September 2020
M T W T F S S
« May    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

20 / 09 / 2013Autopārvadātāji atliek protesta akcijas norisi

kravinieki_pils_110324

Atsaucoties uz Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju Asociācijas (LNMA) un Latvijas autopārvadātāju nacionālās asociācijas (LANA) 29. augusta vēstuli LR satiksmes ministram Anrijam Matīsa kungam, šī gada 6. septembrī Satiksmes ministrija (SM) vēstules iniciatorus aicināja uz tikšanos. Tikšanās laikā SM pārstāvji skaidroja turpmāko gadu plānus autoceļu fonda programmas finansēšanā, kā arī aicināja autopārvadātāju pārstāvjus neorganizēt protesta akcijas, kas būtu vērstas pret Eiro vinjetes ieviešanu.

SM informēja par plānoto autoceļu fonda programmas līdzekļu papildinājumu 21,7 miljonu latu apmērā, kas tiktu piešķirts kā papildus finansējums jau 2014. gadā paredzētajiem 80 miljoniem latu. Arī turpmākajos gados plānots būtisks autoceļu fonda programmas budžeta papildinājums, piešķirot papildus 33 miljonus latu 2015. gadā, bet 2016. gadā – papildus 46 miljonus latu. Tāpat ministrijas pārstāvji informēja, ka autoceļu lietošanas nodevas jeb Eiro Vinjetes administrēšanu un tirdzniecību veiks izmantojot elektronisku sistēmu, nevis, kā tas ir Lietuvā, kur transporta līdzekļu īpašnieki un autovadītāji veic samaksu par ceļu lietošanu, iegādājoties speciālās uzlīmes – vinjetes, degvielas uzpildes stacijās, robežšķērsošanas punktos un citās speciāli apzīmētās tirdzniecības vietās.

Autopārvadātāju pārstāvju skatījumā šāds SM solījums vismaz daļēji apmierina 29. augusta vēstulē prasīto finansējuma palielināšanu Latvijas autoceļu atjaunošanai un uzturēšanai. Līdz ar to, vismaz šobrīd, autopārvadātāji protesta akcijas rīkot neplāno. Kā uzsver LNMA valdes priekšsēdētājs Gints Priekulis: „Ir svarīgi, lai SM pildītu savus solījumus ne tikai attiecībā uz 2014. gada budžetu, bet arī turpmāk. Lai arī Latvijas galvenie autoceļi par Eiropas fondu naudu ir savesti daudzmaz lietojamā stāvoklī, tomēr vietējas nozīmes un reģionālo autoceļu stāvoklis ir kritisks. Šo autoceļu saglābšanai steidzami nepieciešams ieguldīt ievērojamus valsts budžeta līdzekļus. Tieši tāpēc, rakstot vēstuli atbildīgajām institūcijām, LNMA pamatuzstādījums bija un ir arī šobrīd – transportlīdzekļa ekspluatācijas un degvielas akcīzes nodokļu novirzīšana atbilstoši to iekasēšanas mērķim, un tikai gadījumā, ja valdība atsakās sakārtot esošo nodokļu sistēmu, pieprasīt jaunā nodokļa – Eiro Vinjetes ieviešanas atlikšanu.”

Autopārvadātāji ir apņēmības pilni turpināt cieši sekot līdzi valsts budžeta veidošanas procesam un Satiksmes ministrijas solījumu izpildei.

Atpakaļ