Norisinājusies LNMA biedru ikgadējā kopsapulce

kalendārs

December 2022
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

31 / 03 / 2017Norisinājusies LNMA biedru ikgadējā kopsapulce

LNMA_logo_caursp

24. februārī viesu namā “Meļķerti”, Kandavas novadā, norisinājās Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas (LNMA) biedru ikgadējā kopsapulce, kurā organizācija atskatījās uz iepriekšējā gadā paveikto un nosprauda mērķus 2017. gadam, kā arī pārvēlēja tās izpildinstitūciju – valdi.

Viena no būtiskākajām pasākuma atziņām – sākotnēji nacionāla līmeņa jautājumu risināšanai dibinātā organizācija ir spējusi audzēt kompetenci un atpazīstamību tādā līmenī, ka to kā nozīmīgu sarunu partneri atzīst ne tikai pašmāju valsts institūcijas, iestādes un privātā sektora organizācijas, bet arī Eiropas līmenī strādājošas nozares organizācijas, piemēram – Eiropas Lauksaimniecības un mežsaimniecības kontraktoru organizācija (European Organisation of Agricultural, Rural and Forestry Contractors) jeb CEETTAR, kurā apvienojušies arī tādi ziemeļvalstu mežsaimniecības smagsvari, kā Zviedrija un Somija. Jāatzīmē, ka starp Baltijas valstīm Latvijas mežinieki ir vienīgie, kas uzaicināti līdzdarboties šajā organizācijā, sniedzot savu pienesumu kopējā Eiropas mežsaimniecības politikā. LNMA biedri neplāno apstāties pie sasniegtā un jau šī gada ietvaros apmeklēs Ungāriju, kas, lai arī nav pazīstama kā mežainākā valsts Eiropā, tomēr meža apsaimniekošanas jautājumos spēj piedāvāt virkni inovatīvu IT risinājumu, kas nākotnē būtu izmantojami tepat Latvijā.

Kopsapulcē LNMA biedri identificēja vairākus jautājumus, kas būtu jārisina arī vietējā mērogā – nesamērīgais dažādo traktortehnikas kategoriju skaits un mākslīgi sadārdzinātā to iegūšanas kārtība, aplamības Publisko iepirkumu likumā, kas atstāj graujošu, destruktīvu iespaidu uz dažāda veida mežsaimniecisko pakalpojumu tirgu Latvijā, nepieciešamību pilnveidot un unificēt apaļkoksnes uzmērīšanas standartu, kvalificēta darbaspēka iztrūkums tādās profesijās, kā kokvedēja vadītājs un meža mašīnu operators, darba devēju ierobežotās iespējas pārliecināties par potenciālā darbinieka patieso darba pieredzi un daudzus citus.

Bez starptautiska un nacionāla mēroga nozares politikas jautājumu risināšanas, LNMA biedri nolēma iesaistīties pasākumos, kuru ietvaros tiek veicināta sabiedrības izpratne par meža nozari un mežsaimniecības procesiem. Iepriekšējā gada ietvaros LNMA finansiāli atbalstīja Latvijā pazīstamā dokumentālista, režisora Ivara Zviedra un viņa radošās komandas jaunā projekta, dokumentālās filmas “Zāģeri” tapšanu.

LNMA valdes vēlēšanās atkārtoti tika ievēlēti visi pieci līdzšinējie valdes locekļi – Andis Araks (SIA KRAUZERS), Andris Kalnozols (ZS VAIROGI), Andris Ramoliņš (SIA STIGA RM),Ivo Sloka (SIA OŠUKALNS), Guntars Reinfelds (SIA SELF LOĢISTIKA)

Atpakaļ